Новини

Вітаємо наших колег!

Постановою Президії Національної академії наук України від 06.03.2024 № 93 «Про присудження премій НАН України для молодих учених і студентів за кращі наукові роботи за підсумками конкурсу 2023 року» присуджено премію

Савченко Марії Олексіївні, кандидату фізико-математичних наук, науковому співробітнику Спільної науково-дослідної лабораторії нелінійного аналізу ІПММ НАН України та ДонНУ ім. Василя Стуса – за цикл робіт «Якісні властивості розв’язків квазілінійних еліптичних та параболічних рівнянь з нестандартними умовами зростання».

Щиро вітаємо і бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги у подальшому професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках! 

Постанова Президії Національної академії наук України від 06.03.2024 № 93 «Про присудження премій НАН України для молодих учених і студентів за кращі наукові роботи за підсумками конкурсу 2023 року»

Вітання з успішним захистом дисертації

5 березня 2024 року молодший науковий співробітник відділу теорії керуючих систем Ярослав Святенко успішно захистив дисертацію на тему «Про стійкість обертання у середовищі з опором системи двох пружно зв’язаних гіроскопів Лагранжа з ідеальною рідиною» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 113 Прикладна математика під керівництвом завідувача відділу теорії керуючих систем, доктора фізико-математиних наук, професора Юрія Микитовича Кононова.

Щиро вітаємо із захистом та бажаємо успішного втілення творчих і наукових задумів, професійного зростання, майбутніх наукових пошуків! 

Конкурс «Математика. Механіка. Кібернетика»

Інститут прикладної математики і механіки НАН України оголошує конкурс наукових робіт на здобуття премій імені видатних вчених ІПММ НАН України для молодих вчених та аспірантів.

Конкурс проводиться у таких номінаціях:

премія імені Ярослава Борисовича Лопатинського
«За досягнення в галузі диференціальних рівнянь»;
премія імені Івана Ілліча Данилюка
«За досягнення в галузі рівнянь математичної фізики»;
премія імені Георгія Дмитровича Суворова
«За досягнення в галузі теорії функцій»;
премія імені Йосипа Ілліча Гіхмана
«За досягнення в галузі теорії ймовірностей та математичної статистики»;
премія імені Павла Васильовича Харламова
«За досягнення в галузі теоретичної та прикладної механіки»;
премія імені Анатолія Михайловича Богомолова
«За досягнення в галузі кібернетики».

До участі у Конкурсі приймаються опубліковані або прийняті до друку статті за період 2023-2024 років, що містять нові оригінальні результати із галузей математики, механіки і кібернетики.

У Конкурсі можуть брати участь молоді науковці, аспіранти та студенти як індивідуально, так i у складі колективу. Вік осіб, які претендують на здобуття премії, як індивідуально, так і кожного з членів колективу, не може перевищувати 35 років для осіб, які мають вищу освіту другого (магістерського) рівня, та 40 років для осіб, які мають науковий ступінь доктора наук, на час висунення роботи.

Колектив претендентів не може перевищувати чотирьох осіб. При цьому кожен із претендентів повинен бути безпосереднім учасником виконання роботи i йому повинен належати значний творчий внесок.

На здобуття премій може висуватися як одна наукова робота, так і цикл робіт, що об’єднуються єдиним напрямком наукових досліджень.

Додатково до наукової роботи подаються відомості про автора (авторів) наукової роботи.

Наукові роботи подаються в друкованому вигляді за адресою
18031, Україна, м. Черкаси, бульв. Шевченка 79.
або в електронному вигляді на адресу
math.mech.cyber@gmail.com

ВАЖЛИВІ ДАТИ
01.03 – 30.04.2024 р. Прийом робіт
01.05 – 17.05.2024 р. Розгляд та рецензування
Результати конкурсу буде оголошено до Дня Науки 18 травня 2024 року.

Загальноінститутський семінар (07.02.2024)

Довгопятий Олександр Петрович

аспірант при кафедрі математичного аналізу, бізнес аналізу та статистики Житомирського державного університету імені Івана Франка

До теорії локальної і межової поведінки плоских і просторових відображень

Середа, 7 лютого 2024 року, об 11:00

On line: https://meet.google.com/ojq-rptz-xok

Анотація

Встановлено неперервне межове продовження відображень з оберненою нерівністю Полецького. На основі локальних і межових властивостей цих відображень отримані теореми компактності класів розв’язків рівнянь Бельтрамі і задачі Діріхле для нього. Отримані теореми існування розв’язків лінійних і квазілінійних рівнянь Бельтрамі, включаючи розв’язки з гідродинамічним нормуванням в околі нескінченно віддаленої точки.

Семінар «Сучасний аналіз та диференціальні рівняння в частинних похідних» (25.01.2023)

Ірина Кміт

Берлінський університет імені Гумбольдтів (Німеччина)

irina.kmit@hu-berlin.de

Гіперболічні оператори зі скінченним часом поширення сингулярностей

Thursday, 25 January 2024 at 12:00

On line: https://meet.google.com/nif-zfwd-mrg

Анотація

Буде розглянуто клас (нелінійних) початково-крайових задач для 1D ( інтегрально- Останню властивість охарактеризовано в термінах крайових коефіцієнтів та/або коефіцієнтів рівняння. Цей клас задач демонструє ряд цікавих математичних явищ, таких як ефект згладжування розв’язків, властивість суперстійкості, стійкість експоненціальної дихотомії, властивість Фредгольма та відсутність малих дільників у періодичних задачах. Наш аналіз має застосування до розв’язування обернених задач та знаходження глобальних класичних розв’язків квазілінійних задач.

Вітаємо наших колег!

 

Постановою Верховної Ради України від 20.12.2023 «Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2022 рік» присуджено Премію Верховної Ради України молодим ученим за 2022 рік:

за роботу «Конструктивні методи керування рухом та оптимізації суттєво нелінійних динамічних систем з нестаціонарними зворотними зв’язками»

Грушковській Вікторії Василівні старшому науковому співробітнику відділу прикладної механіки.

Щиро вітаємо та пишаємось!

Посилання на публікацію Постанови Верховної Ради України від 20.12.2023 «Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2022 рік» в газеті «Голос України».

Вітаємо наших колег!

11 листопада 2023 року під час засідання Ради ДНЦ НАН і МОН України співробітників Інституту було відзначено з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку на відзначення вагомих здобутків у наукових, науково-технічних й інноваційних дослідженнях, залучення молоді до світу науки та її популяризації, за активне сприяння національній і міжнародній солідарності заради спільного використання наукових досягнень, їх розвитку та наближення перемоги і миру в Україні.

Подякою Національної академії наук України відзначено:

Кононова Юрія Микитовича – завідувача відділу теорії керуючих систем.

 

 

 

 

Почесною Грамотою Президії НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України відзначено:

Довгошия Олексія Альфредовича – провідного наукового співробітника відділу теорії функцій.

Результати конкурсу на заміщення вакантних посад

Відповідно до вимог Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», розпорядження НАН України від 20.04.2021 р. № 226 «Про затвердження нової редакції Порядку проведення конкурсу на заміщення посад наукових працівників у наукових установах Національної академії наук України», Положення про Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад наукових працівників в Інституті прикладної математики і механіки НАН України, затвердженого Вченою радою інституту 09.07.2021, протокол № 2, наказу директора інституту від 18.10.2023 р. № 69-ОД в Інституті прикладної математики і механіки НАН України проведено конкурс на заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника відділу теорії керуючих систем. За результатами конкурсу на вакантну посаду обрано кандидата фізико-математичних наук, доцента Крикуна Івана Григоровича.

Семінар «Сучасний аналіз та диференціальні рівняння в частинних похідних» (30.11.2023)

Майя Андріч

Сплітський університет, Хорватія

mandric@gradst.hr

Дробово-інтегральні нерівності для опуклих функцій

Четвер, 30 листопада 2023 року о 17:10

On line: https://meet.google.com/nif-zfwd-mrg

Анотація

В останні роки значний інтерес до теорії дробового числення стимулювався завдяки її численним застосуванням практично у всіх прикладних науках, особливо в чисельному аналізі та різних галузях фізики і техніки. Дробове числення дозволило прийняти теоретичну модель, що базується на експериментальних даних. Нерівності, пов’язані з інтегралами від функцій та їхніх похідних, вивчення яких налічує близько століття, мають велике значення в математиці, з далекосяжними застосуваннями в теорії диференціальних рівнянь, апроксимації та теорії ймовірностей, серед іншого. Дробово-диференціальні нерівності мають застосування до дробово-диференціальних рівнянь; найважливіші з них полягають у встановленні єдиності розв’язку початкових задач і визначенні верхніх меж їхніх розв’язків. Ці застосування мотивували багатьох дослідників у галузі інтегральних нерівностей досліджувати певні розширення та узагальнення з використанням різних дробово-диференціальних та інтегральних операторів. Нещодавно введений нами новий клас (h,g.m)-опуклих функцій об’єднує певний діапазон опуклості, що дозволяє узагальнити відомі результати. Мета полягає в тому, щоб застосувати нерівності класичних типів до цього класу і подати їх у більш загальному вигляді, використовуючи дробове числення, з метою їх розширення, узагальнення та покращення граничних оцінок.