З глибоким сумом повідомляємо, що пішов з життя Махно Сергій Якович

З глибоким сумом повідомляємо, що пішов з життя Махно Сергій Якович

 Із глибоким сумом повідомляємо, що 21 серпня 2018 року на 68 році пішов у вічність відомий спеціаліст в галузі теорії ймовірностей та математичної статистики, провідний науковий співробітник відділу нелінійного аналізу та рівнянь математичної фізики Інституту прикладної математики і механіки НАН України, доктор фізико-математичних наук Махно Сергій Якович.

Пішов з життя видатний математик, гарний колега, турботливий вчитель, чудова Людина. Це велика втрата для його рідних та близьких, учнів та колег, для української та світової науки. Жодні слова скорботи не передадуть біль цієї втрати…

Життя Сергія Яковича від народження було тісно пов’язане з Донецьком, а його наукова, організаційна та викладацька діяльність – з Інститутом прикладної математики і механіки НАН України, де він пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділом.

До наукових інтересів С.Я. Махна входили дослідження в теорії стохастичних диференціальних рівнянь, рівнянь в частинних похідних, теорії мартингалів та суміжних з ними питаннях. До основних наукових результатів Сергія Яковича належать результати щодо граничної поведінки розв’язків стохастичних диференційних рівнянь; формули, що пов’язують стохастичні рівняння Іто зі стохастичними рівняннями з локальним часом; умови існування та єдиності сильних та слабких розв’язків як стохастичних рівнянь Іто, так і стохастичних рівнянь з локальним часом; умови існування та єдиності розв’язків рівнянь в частинних похідних та багато інших. Наукова діяльність С.Я. Махна буде продовжена роботою його учнів.

Крім плідної наукової діяльності, Сергій Якович активно займався педагогічною та організаційною діяльністю: викладав у вузах Донецька, брав участь в роботі спеціалізованих Вчених Рад із захисту дисертацій та Вищої атестаційної комісії України, з 2003 по 2014 роки завідував відділом теорії ймовірностей та математичної статистики ІПММ НАН України. Під керівництвом С.Я. Махна захищено 3 кандидатські дисертації та чимало магістерських робіт.

Адміністрація Інституту, колеги та учні висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким Сергія Яковича. Поділяємо ваші біль та горе і звертаємось до вас зі словами підтримки. Нехай світла пам’ять про талановитого вченого назавжди збережеться у наших серцях.

Поховання відбудеться 23 серпня 2018 р. на Байковому кладовищі (м. Київ, вул. Байкова, 16) об 14 год.

Об авторе

ІПММ Адмін administrator

Оставить ответ