Виступ на Президії НАН України

Виступ на Президії НАН України

6 листопада 2019 року завідувач відділу Інституту прикладної математики і механіки НАН України доктор фізико-математичних наук, професор Олександр  Леонідович Зуєв виступив з доповіддю на Президії Національної академії наук України. 

Тема доповіді: «Математична теорія керування: нелінійна динаміка та інженерні застосування».

Доповідь була присвячена розвитку методів математичної теорії керування та стійкості для оптимізації та стабілізації руху складних інженерних систем. Цей напрям досліджень є сучасним розвитком тематики наукової школи з аналітичної механіки, заснованої членом-кореспондентом НАН України Павлом Харламовим.

Результати зазначених досліджень сьогодні є актуальними та відповідають сучасному науковому рівню. Зокрема, розроблені математичні методи вже реалізовано в алгоритмах керування наддовгими пожежними драбинами, пружними оболонками, лабораторними хімічними реакторами у рамках спільних досліджень з німецькими фахівцями.

Розвиток досліджень у галузі конструктивного синтезу функцій керування також дозволяє розв’язувати задачі стабілізації та навігації мобільних роботів та робототехнічних систем у середовищах з перешкодами.

Фундаментальні дослідження та прикладні розробки Інституту прикладної математики і механіки здійснюються у тісній співпраці з провідними науковими центрами Австрії, Німеччини, Польщі.

В обговоренні доповіді Олександра Зуєва виступили завідувач відділу Інституту механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України академік Анатолій Мартинюк, завідувач відділу Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, академік Аркадій Чикрій, провідний науковий співробітник Інституту математики НАН України доктор фізико-математичних наук Олексій Мазко.

Підготовлено за матеріалами Пресслужби НАН України 

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=5680

 

Об авторе

ІПММ Адмін administrator

Оставить ответ