Науково-популярна лекція «Математична теорія керування: від Герона Александрійського до сучасних алгоритмів»

Науково-популярна лекція «Математична теорія керування: від Герона Александрійського до сучасних алгоритмів»

3 березня 2020 року в рамках заходів, присвячених Року математики в Україні відбудеться науково-популярна лекція «Математична теорія керування: від Герона Александрійського до сучасних алгоритмів».

Доповідач: завідувач відділу прикладної механіки Інституту прикладної математики і механіки НАН України доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Леонідович Зуєв.

У вступній частині лекції буде висвітлено історію задач керування рухом механічних об’єктів з часів античності до формування математичної теорії керування у середині XX століття. В основній частині буде представлено сучасні методи синтезу ефективних стратегій керування математичними моделями фізичних процесів. Ці методи проілюстровано на прикладах стабілізації руху робототехнічних комплексів та керованих пружних інженерних конструкцій. Отримані математичні результати застосовано до задач навігації мобільних роботів у середовищах з перешкодами, комп’ютерного моделювання коливань надлегких будівельних конструкцій, у дослідженнях проблем економії енергоресурсів і сировини у хімічній індустрії.

Місце проведення: Донбаська державна машинобудівна академія (84313, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Академічна, 72).

Вхід вільний.

Об авторе

ІПММ Адмін administrator

Оставить ответ